Luuletusi loeb Erli Lepik
Pastor Joosep Tammo jutlustab kingitustest, mida Jeesus lahkudes jättis oma jüngritele ja meilegi (Jh 14:15-21).
Koguduse kirik asub 1645 North Grandview Highway Teretulemast jumalateenistustele igal pühapäeval kell 11:00!
Suuremaks sirgudes käis Veera Allika Baptisti Koguduse pühapäevakoolis, ta sai tuntuks selle poolest, et võttis ka oma sõbrad ja nende vanemad sinna kaasa. Veera tõi oma vanemad kirikusse ja tulemuseks oli, et ema võttis Issanda oma ellu vastu.
Veera ise võttis Jeesuse oma südamesse vastu 14-aastasena 31. märtsil 1931. Hiljem kevadel sai ta ristitud tuntud Eesti pastori Osvald Tärgi poolt.
Veera õppis Verne Algkoolis ja hiljem Prantsuse Lütseumis, kus sai teadmisi juurde õmblemise, kavandamise ja käsitöö alal. Suureks saades tahtis ta saada kas õmblusõpetajaks või töötada väikeste lastega.
Pärast kooli lõpetamist töötas Veera Tööliste Teatris ja "Postipoisi" ajalehes Tallinnas, jagades aega kahe koha vahel, sest talle meeldis väga hõivatud olla.
1930-ndate lõpus kohtas Veera Lembit Tamme, kellega abiellus 15.juunil 1940 Tallinnas. Veeral ja Lembitul sündis poeg Jaak 1943. aastal, kes suri kopsu puudulikkusse Tallinna pommitamise ajal kevadel 1944.
Veera ja Lembit elasid Tallinnas kuni septembrini 1944, siis koos Veera õe ja vanematega põgenesid Rootsi Vene kommunistide eest, kes olid Eestisse sisse tunginud. See oli põgenemine üle Läänemere sügistormiste lainete.
Rootsi saabudes viidi neid Vesterviiki põgenike laagrisse. Lühikese aja pärast viidi neid Vroka põgenike laagrisse Lõuna-Rootsis.
Vrokas töötas Veera koos õe Ritaga õmblejannana, valmistades lipse ja mantleid, et lisaraha teenida.
Kui neile anti võimalus oma elu alustada, Veera ja ta abikaasa Lembit kolisid Göteborgi, kus ta töötas SKF vabrikus masina operaatorina. Koos Lembituga hoolitsesid nad eestkostel laste eest.
Juulis 1955 immigreerus Veera koos abikaasa ja vanematega Kanadasse, tulles otse Vancouverisse, kus õde Rita abikaasa Richardiga juba elasid. Kahe kuu pärast 18. septembril sündis poeg Jaan Allan.
Veera ühines Vancouveri Ühendatud Eesti Baptisti Kogudusega 5. märtsil 1960.a. Veeerast sai ruttu ustav koguduse liige Eesti Ühendatud Baptistikoguduses. Palju aastaid laulis ta koguduse segakooris ja naiskooris sopranit (veel seitse aastat tagasi võttis ta kooritööst osa) , teatud aja oli ka Naisabi kassapidajaks.
Vancouveris töötas Veera Briti Kolumbia Pangas ja samuti Scotiabank´is olles vastutav Army-Navy poodide ja Coca-Cola arvepidamiste eest. Pensionile jäi 1978. aastal.
2. juulil 1983 kutsus Issand koju abikaasa Lembitu ja Veera jäi leseks.
Vabal ajal meeldis talle lugeda, õmmelda ja nautida päikesepaistet.
Ta elas ühes ja samas majas 1956. aastast, kuni kolis Tsawwassenisse 2006. aasta novembris. 21.aprillil 2011 tähistas Veera 95. sünnipäeva oma kodus lähemate pereliikmete, õe Rita ja mitmete teiste sõprade seltsis.
Veera elas oma korteris poja Jaani majas kuni kolimiseni Kin Village Puhkekodusse Tsawwassenis 28. aprillil. Neljapäeva pealelõunal, 5. mail, toimus Puhkekodus Päikese toas kontsert, mida Veera mugavalt ratastoolil istudes rahulikult kuulamas oli, kui Issand ta koju kutsus.
Aga Hea Karjane tunneb omasid ja omad tunnevad Ta häält. Head karjast iseloomustavad valvsus, julgus ja kannatlikkus ning mis kõige tähtsam – armastus oma lammaste vastu. Tegelikult on see pilt Jumalast ja Tema Pojast. Ta on meid nõnda armastanud, et Ta isegi oma elu on andnud meie eest. Ükski hind pole Talle küllalt kõrge, et meid päästa ja hoida ja kinkida täiuslik elu.
Koguduse peamine ülesanne seisneb selles, et jätkata Jeesuse tööd kaasaegses maailmas – näidata teed Jumala juurde ja hoida varaste eest..
Peetrus kirjutas 1Ptr 2:20-25 „Selleks te olete kutsutud, sest ka Kristus kannatas teie eest, jättes teile eeskuju, et te käiksite tema jälgedes. "Tema ei teinud pattu ega leitud pettust tema suust"; ta ei sõimanud vastu, kui teda sõimati; ta kannatas ega ähvardanud, vaid jättis kõik selle hoolde, kes mõistab kohut õiglaselt; ta kandis ise meie patud oma ihus üles ristipuule, et meie, olles surnud pattudele, elaksime õigusele; tema vermete varal te olete saanud terveks. Teie olite ju "nagu lambad ekslemas", kuid nüüd te olete pöördunud oma hingede Karjase ja Ülevaataja poole.“
Tänane kirjakoht Piiblis kõneleb küsimustest, vabadusest ja piiridest. Lastel on alati rohkem küsimusi, kui me suudame vastata. Vastates laste küsimustele muudame me iga kord traditsiooni tuhast elavaks tuleks. Martin Luther on öelnud: „Isad ja emad on oma „laste piiskopid“.“
Kõige olulisem vastus peitub vabaduses. „Me olime vaarao orjad Egiptuses, aga Issand tõi meid vägeva käega Egiptusest välja.“ Me olime patu orjad, aga „Vabaduseks on Kristus meid vabastanud. Püsige siis selles ja ärge laske endid jälle panna orjaikkesse.“ Gl 5:1
Vabadus ise pole väärtus omaette, tähtis on see, mida me vabadusega teeme. Vabadus vajab kaitset ja piire. Piirideta vabadus on hukatuslik. Me ei näe seda kusagil mujal nii selgelt kui laste kasvatamisel. Piirid annavad toe ja orientatsiooni. Piirid annavad esmase vastuse keerulistele küsimustele, mida igaüks võib hilisema elu jooksul selgemalt lahti mõtestada.
Niisiis, kui su laps sult hommikul küsib, siis vasta talle, et Jumal on kinkinud meile vabaduse ja vabadust kaistvad piirid, et võiksime elust rõõmu tundes teenida Jumalat ja kaasinimesi.